23.01.2022

Законопроект про безпеку в Інтернеті: нові правопорушення та жорсткіші правила

Нові формулювання кримінальних злочинів та серйозні зміни були запропоновані у знаковому законопроекті Великобританії про безпеку в інтернеті, який має на меті регулювати соціальні медіа та технологічних гігантів.

Нова парламентська ініціатива закликає додати шахрайство та надсилання небажаних сексуальних зображень, пропагування насильства щодо жінок та дівчат як окремих складів правопорушення.

Також зазначається, що старші менеджери технологічних гігантів також повинен нести особисту відповідальність у суді за невдачі.

Деміан Коллінз, голова спільного комітету, який підготував доповідь, сказав: “Те, що є незаконними в фізичному просторі, має бути незаконним і в онлайні та регулюватися онлайн. Епоха саморегулювання big tech компаній підійшла до кінця”.

Нові правопорушення, більше штрафів

Законопроект про безпеку в Інтернеті розглядається як одна з найбільш далекосяжних спроб на сьогоднішній день врегулювати онлайн-контент, що може мати глобальні наслідки.

Перший проект, опублікований у травні, наклав на великі соціальні веб-сайти “обов’язок турботи” щодо видалення шкідливого або незаконного вмісту та захисту дітей. Але в основному це було доручено поліції самим технологічним гігантам під наглядом медіа-регулятора Ofcom.

Але парламентський звіт закликає Ofcom встановити набагато більш чіткі стандарти та мати ще більші повноваження для розслідування та штрафів для великих технологічних компаній. Серед багатьох рекомендацій, зроблених на його 191 сторінці, є:

  • Явний обов’язок для всіх порносайтів переконатися, що діти не мають доступу до них;
  • Шахрайство –  це наприклад, фальшива реклама, призначена для обману користувачів – повинна бути прикрита;
  • Законопроект має охоплювати не лише вміст, а й “можливий шкідливий вплив алгоритмів”;
  • Його також слід розширити, щоб охопити платну рекламу, наприклад, шахрайську

У звіті також рекомендовано створити широкий спектр нових кримінальних правопорушень на основі пропозицій юридичної комісії та включити в законопроект, зокрема:

  • Пропагування або “розпалювання” насильства щодо жінок або на основі статі чи інвалідності;
  • Свідомо поширення серйозно шкідливої ​​дезінформації;
  • Контент, що “пропагує самоушкодження”, слід визнати незаконним
  • “Кібер-флешінг” — розсилка небажаних оголених зображень — має бути незаконним
  • А також, свідоме надсилати миготливі зображення людям з епілепсією з метою викликати напад

Пан Коллінз сказав, що ці зміни “чітко внесуть більше правопорушень у сферу дії Закону про безпеку в Інтернеті, дадуть Ofcom право встановлювати мінімальні стандарти безпеки для послуг, які вони регулюватимуть, і вживати заходів проти компаній, якщо вони цього не роблять. дотримуватись”.

Ув’язнення

Іншим важливим доповненням є рекомендація, що технологічні фірми повинні призначити “контролера безпеки”, який буде притягнутий до відповідальності за правопорушення, якщо вони будуть “повторні та системні збої”. Нещодавно цю ідею висунула новий цифровий секретар Надін Дорріс, яка попередила про потенційні тюремні терміни для серйозних правопорушників і про те, що запланований дворічний пільговий період становитиме від трьох до шести місяців.

Але широкі повноваження пані Дорріс у першому проекті також мають бути обмежені, йдеться у звіті. У ньому стверджується, що визначення “незаконного вмісту” у законопроекті “занадто залежить від розсуду державного секретаря”.

Планувалося, що пані Дорріс та її наступники будуть мати повноваження звільняти деякі послуги, змінювати кодекси поведінки, давати “інструкції” Ofcom і здійснювати повноваження з міркувань національної безпеки – які, за словами комітету, повинні бути різними обмеженнями, вилучені або підлягає нагляду.

І хоча багато змін були схвалені прихильниками захисту дітей, включаючи NSPCC, інші залишаються стурбовані потенційними проблемами свободи слова.

“Залишається лише хвилюватися”

У законопроекті і в цьому звіті викладаються винятки для журналістики, суспільних інтересів і свободи слова.

Але аналітичний центр Інституту Адама Сміта (ASI) заявив, що звіт “не в змозі пом’якшити гігантські загрози, які створює проект закону про безпеку в Інтернеті для свободи слова, конфіденційності та інновацій”.

У звіті рекомендовано видалити спірний розділ, який стосується “законного, але шкідливого” вмісту для дорослих, який, як побоювалися критики, може призвести до ненавмисної широкої цензури.

“Заміна – визначення ряду розумних передбачуваних ризиків – все ще викликає занепокоєння”, – сказав керівник дослідження ASI Метью Леш. “Це все одно означатиме, що мовлення буде менш вільним онлайн, ніж офлайн”.

У звіті також не було зроблено жодних кроків щодо заборони використання наскрізного шифрування, яке критикували деякі політики та прихильники безпеки дітей як таке, що сприяє злочинній діяльності.

Натомість він рекомендує, щоб використання шифрування було “фактором ризику”, що включалося в оцінки ризиків, які технологічні компанії повинні виконати згідно з законопроектом.

Але Internet Society, неприбуткова організація, яка виступає за відкритий Інтернет, заявила, що комітет “занадто прагнув ігнорувати” ризики будь-якого кроку з підриву шифрування. “Результати, оприлюднені сьогодні, є, на жаль, відображенням публічних дебатів, які в основному оформлені в оманливих та емоційних термінах безпеки дітей”, — сказав Робін Вілтон із член організації Інтернет суспільство. “Як наслідок, ми бачимо законопроект, який призведе до складніших, менш безпечних систем безпеки в Інтернеті, піддаючи наше життя більшому ризику від злочинців та ворожих урядів”.

Тепер уряд має два місяці, щоб відповісти комітету на цю доповідь, і очікується, що законопроект надійде до парламенту – наступний етап становлення закону – на початку наступного року.

Автор: BBC Tech, Online Safety Bill: New offenses and tighter rules, 14 December 2021

Переклад: Нікіта Домініч

Зміст статті не обов’язково відображає офіційну позицію ЦГС. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною позицією його автора.

Назад
Попередня Наступна
buttons