25.08.2023

У Київській школі прав людини стартує набір на курс В’ячеслава Ліхачова про права національних меншин

14 вересня у Київській школі прав людини — освітній платформі Центру громадянських свобод — стартує авторський курс історик та політолога В’ячеслава Ліхачова під назвою: «Права національних меншин: міжнародні стандарти та українська специфіка».

Питання дотримання прав національних меншин в Україні в останній рік набуло особливої важливості в контексті рекомендацій Європейської комісії, виконання яких має відкрити шлях до початку процедури переговорів щодо надання нашій країні офіційного статусу країни-кандидата до Європейського Союзу. Але чи відкриє? Наразі права національних меншин є чи не найпроблемнішим пунктом із 7 рекомендацій Єврокомісії. Невже в Україні все так погано в цій царині? У ході курсу ми спробуємо розібратися, чому це питання стало настільки проблематичним, яким є стан законодавчої бази в цій сфері в Україні сьогодні, які міжнародні зобов’язання взяла на себе Україна і чого очікують від неї європейські партнери.

Курс складатиметься з чотирьох лекцій, які відбуватимуться щочетверга о 16:00. Перша лекція відбудеться 14 вересня.

Лекція №1. Чому національні меншини є важливими?     

Лекція №2. Національні меншини, етнічні спільноти та корінні народи: розуміємося на поняттях  

Лекція №3. Українські реалії та міжнародні зобов’язання України 

Лекція №4. Що далі? Варіанти вирішення завдання, що стоїть перед нашою країною   

Про лектора. В’ячеслав Ліхачов – історик, громадський діяч, політолог, член експертної ради Центру громадянських свобод.  Автор понад шістдесяти наукових праць та книг. Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.

Умови участі:

  • Зареєструватись на курс можливо до 07.09.2023, або до завершення набору учасників. 📩 Реєстрація: https://forms.gle/M6q7vbxX53utaUq3A. Кількість учасників курсу обмежена: 80 осіб.
  • Лекції відбуватимуться онлайн, без трансляції у соцмережі та без запису.
  • Після проходження курсу учасники, які відвідають не менше трьох лекцій з чотирьох, отримають сертифікат. Фіксуватися участь буде автоматично через реєстрацію на платформі Zoom.  
  • Вручення сертифікатів відбудеться в офлайн-режимі в Києві під час закритого вечірнього заходу.
Назад
Попередня Наступна
buttons