23.06.2022

Сексуальне насильство в зонах конфлікту заборонено 

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 2015 року проголосила 19 червня днем ​​засудження сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (Міжнародний день боротьби за ліквідацію сексуального насильства в умовах конфлікту). До них належать зґвалтування, сексуальне рабство, примусова проституція, примусова вагітність та примусова стерилізація.

Термін «сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом» також включає торгівлю людьми, коли вона скоюється в ситуаціях конфлікту з метою сексуального насильства або експлуатації, і включає жертв торгівлі людьми та сексуального насильства, вчиненого не лише державами, а й терористичними групами.

19 червня 2008 року Рада Безпеки ухвалила резолюцію 1820. Цей документ засуджував сексуальне насильство як тактику війни і перешкоду на шляху до миру. Крім того, Рада Безпеки прийняла резолюцію S/RES/2331 (2016), в якій визнається зв’язок між торгівлею людьми, сексуальним насильством, тероризмом і транснаціональною організованою злочинністю.

Щороку в цей день ми поширюємо інформацію про ці злочини, щоб вжити всіх заходів, необхідних для запобігання, захисту та лікування жертв і постраждалих від сексуального насильства.

Більшість жертв цього горезвісного злочину це цивільні жінки та дівчата. Часто вони залишалися на самоті з наслідками злочину, фізичними травмами, небажаною вагітністю та емоційною травмою.

Російська армія використовує сексуальне насильство як тактику війни. На даний час десятки справ розслідуються правоохоронними органами. У зонах конфлікту всі жінки й жінки з спеціальними професіями: медики, журналістки, активістки, миротворці, правозахисниці піддаються репресіям і залякуванню.

Аналізуючи конфлікти у Сирії та провінції Тиграй (на півночі Ефіопії), можна стверджувати, що значна кількість випадків залишаються незадокументованою через страх репресій та культурну стигму.

У Женевській конвенції 1949 року відзначається необхідність захисту честі жінок. Другий додатковий протокол 1977 року до Женевської конвенції містить перелік заборон, які включають «порушення особистої гідності, зґвалтування, примусову проституцію та будь-яку форму непристойного нападу» у будь-який час і в будь-якому місці, коли вони вчинені проти осіб, які не брали участі у бойових діях.

Корпус писаного міжнародного гуманітарного права і звичаєве право забороняє сексуальне насильство. Забороняється чинити сексуальне насильство над мирним населенням противника, комбатантами та особами, які їх супроводжують, а також військовополоненими.

Про всі випадки сексуального насильства слід повідомляти, розслідувати та притягувати винних до відповідальності.

Ми засуджуємо та закликаємо до припинення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та гендерно-обумовленого насильства.

Ми вважаємо, що робота з ліквідації цих злочинів у поєднанні з людським розвитком, освітою та правами людини, роззброєнням має бути в центрі уваги міжнародної спільноти.

Фото: Mika Baumeister on Unsplash

Назад
Попередня Наступна
buttons