05.07.2024

«Першочергово має бути чітке і детальне розуміння проблеми». Наталія Ящук і Альона Бульба провели тренінг з міжнародної адвокації в межах Менторської програми 5.0

27 червня старша менеджерка напряму подолання наслідків війни Центру громадянських свобод Наталія Ящук та менеджерка проєктів і керівниця Київської школи прав людини Альона Бульба провели тренінг з міжнародної адвокації — «Пріоритетні задачі адвокації під час та після військових дій. Месседжі для зовнішніх партнерів». Подія пройшла в межах Менторської програми 5.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства з різних куточків України.

Лекторки розповіли про те, що Центр громадянських свобод в постійному русі та безупинно веде адвокаційні кампанії зі звільнення цивільних, які були позбавлені волі внаслідок війни в Україні. Вони зазначили, що це проблема не нова, але масштаби її доволі великі та жахливі. Тому організація системно шукає інструменти впливу на ситуацію, а адвокаційна робота триває.

«При побудові адвокаційної кампанії ми використовуємо багато інструментів, проте першочерговим має бути чітке і детальне розуміння проблеми. Розпочати кампанію просто так неможливо, її перебіг має бути передбачуваним. Також варто усвідомлювати, що цей процес не на день чи тиждень. 

Ми готуємо матеріали, вивчаємо їх, аналізуємо і шукаємо в кожному випадку нове рішення, при цьому чітко розуміємо, що РФ нахабно і зухвало порушує Міжнародне гуманітарне право та інші прийняті більшістю світу домовленості. РФ показує на весь світ, що порушувати права можна і покарання за це не буде. Тим самим спричиняючи не прецеденти, а систему, яка виконує роль ігнору і сплюндрування всього того, що напрацювали люди зі всього світу на базі досвіду, здобутого протягом багатьох війн», — наголосила Наталія Ящук.

Назад
Попередня Наступна
buttons