«Захист прав людини під час війни історично нині сконцентрований в Україні». Олександра Романцова на 33 Економічномому Форумі у Карпачі, Польща
3-5 у м. Карпачі (Польща) відбувся 33 Економічномий Форум. Це величезний захід, де обговорюється те, що впливає на економічну стратегію не тільки Польщі, а й всієї Європи. На нього для дискусії запрошують проактивних економічних представників. Щороку захід збирає понад 6000 учасників — представників політики, бізнесу, громадського та культурного життя з країн Європи та світу. Однією зі спікерок одразу двох панелей події стала виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.
Перша панель «Partnership for Sustainable Future» була присвячена соціальній стійкості. Пані Олександра розповідала, який чином правосуддя, зупинка війни та реакція на воєнні загрози й безпосередньо реабілітація економічного простору в Україні необхідна зокрема таким великим нашим сусідам як Польща. Крім правозахисниці, в межах цієї панелі виступали: засновник і виконавчий директор Sustainable & Just Future Сейдж Леньєр, ректор Краківського технологічного університету Анджей Шарата, міністр Міністерства науки та вищої освіти Польщі Даріуш Вєчорек, а також керуючий директор Central Mediacsoport в Угорщині Золтан Варга.
Друга панель — «The Protection of Human Rights in the Context of Armed Conflicts» — про права людини під час війни та як вони впливають надалі на спроможність соціуму бути економічно активним і прибутковим. Олександра відповідала на глобальне запитання: Які найбільш серйозні проблеми щодо скоєних злочинів, у тому числі воєнних, і що ми можемо зробити, щоб покращити ситуацію в охоплених війною районах, щоб запобігти порушенням основних прав і свобод Серед запрошених спікерів також були: директор відділу криз, конфліктів і озброєнь Human Rights Watch Іда Сойєр, віце-президент Ради прокурорів Республіки Північна Македонія Ідзет Меметі, співзасновник і директор регіонального діалогу в Словенії Мюса Север, а також начальниця Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції України Ольга Стрепоченко.
«Захист прав людини під час війни історично нині сконцентрований в Україні. Чинна війна — це протистояння демократичних та автократичних моделей. Воно дуже ризиковане для руйнування майже всіх торгових відносин. І те, що РФ використовує економічні зв’язки та свої ресурси, щоб досягати недемократичних політичних та юридичних цілей, важливий меседж, про який треба говорити. Це не буде так, що у нас війна, а десь там успішно торгують. Для живої нормальної економіки потрібні чесні правила. Наприклад, збереження суспільств, громад і людей, які є не тільки покупцями, але й співробітниками. Тими, хто винаходить нові методи, механізми, товари. Працює, купує і власне живе, користуючись цими фінансовими потоками.
Важливо виходити на подібні події з цією позицією українських правозахисників, щоб ця площина навіть в економічній активності в Польщі відчувалася», — зазначила Олександра Романцова.