01.03.2018

Не уподібнювати Україну до Росії та Казахастану закликали Верховну Раду у Freedom House

Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House закликає Верховну Раду відкласти голосування за законопроектами, які “посилять нагляд за організаціями громадянського суспільства та підірвуть ефективність офісу Уповноваженого з прав людини”. Про це йдеться у заяві Марка Бегрендта (Marc Behrendt), директора програми Європи та Євразії у “Домі Свободи”.

Заява опублікована на сайті цієї міжнародної організації з приводу законопроектів 6674 та 6675.

Законопроект 6674 та 6675, як відзначають активісти, містять пропозицію президента України Петра Порошенка щодо заміни обов’язкового подання громадськими активістами-антикорупціонерами електронних декларацій на розширене звітування про доходи.

Наприклад, виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин розповів “Українській правді”, що розширення не погоджено з громадськими організаціями.

“За першу ж помилку у такому звіті скасовується неприбутковість, притому скасовується заднім числом за попередній рік, і організація змушена буде виплачувати податки за весь минулий рік, ніби вона здійснювала прибуткову діяльність. Такого немає ніде у світі”, – наголошує український директор TI.

Заява Freedom House попереджає, що голосування у Раді за законопроекти “ризикує завдати серйозної шкоди демократії в Україні”.

“Інститут упоноваженого з прав людини, одна із найбільш поважних та авторитетних державних інституцій в Україні, втратить довіру, якщо кандидати представлятимуть політичні інтереси, а не незалежний порядок денний правозахисних організацій. Пропозиція щодо НДО спробує поставити громадянське суспільство під контроль уряду, подібно до заходів у Росії та Казахстані і тим самим підірве рух України до більш демократичного суспільства. Рада має відкласти або скасувати голосування з обох питань, доки вони не відповідатимуть міжнародним правозахисним забов’язанням України, після висновків Венеціанської комісії з приводу даних законопроектів наприкінці березня”, – йдеться у заяві “Дому Свободи”.

Як відзначає “Українська правда”, 27 березня 2017 року Порошенко підписавзміни до закону “Про протидію корупції”, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Джерело, 28/02/2018

Назад
Попередня Наступна
buttons