Карантин не привід для домашнього насильства – вебінар для депутатів/ок від ЦГС

24 квітня Центр громадянських свобод у партнерстві з МФО “Рівні можливості”/Equal Opportunities Caucus провів закритий вебінар для народних депутатів/ок та їх помічників/ниць на тему “Карантин не привід для домашнього насильства: як працюють законодавчі гарантії захисту в Україні”.

Ми вирішили, що в умовах карантину доречними будуть вебінари не лише для широкого загалу, а й за вузькоспеціалізованими темами. Поширення пандемії коронавірусу поставило світ на паузу. Закриті кордони країн, закриті підприємства та установи, зупинилися міжміські пасажирські перевезення, люди залишаються вдома.

Як наслідок, в усьому світі випадки домашнього насильства зросли на третину лише за тиждень після введення обмежень. На жаль, Україна не стала виключенням. Ситуація ускладнюється тим, що тільки за минулий рік в Україні поліція отримала 142 тисяч повідомлень про випадки домашнього насильства. І це при тому, що проблема, як правило, має прихований характер, і жертви домашнього насильства – жінки, чоловіки, діти – звертаються у крайньому випадку. До введення карантинних заходів, тільки з 1 по 11 березня, до Національної поліції надійшло близько 18 тисяч звернень громадян.

Поділитися