Історія Центру
Громадянських Свобод
Центр Громадянських Свобод (ЦГС) заснований у 2007 році для просування цінностей прав людини


Наша історія
Дізнайтеся про шлях становлення та основі події
в історії Центрі Громадянських Свобод

Лідери правозахисних організацій з дев’яти пострадянських країн прийняли рішення про створення транскордонного ресурсного центру підтримки в Києві. Так було засновано ЦГС.

Проведення міжнародних молодіжних правозахисних шкіл

Коаліції проти ненависті. Участь в міжнародній мережі «Суспільство і Армія».

ЦГС співорганізував міжнародний комітет і польову місія з прав людини в Республіці Білорусь

Проведення міжнародної конференції та прийняття Декларації міжнародної платформи «Громадянська солідарність». Створення коаліції на захист фундаментальних свобод в Євразії.

Проведення інформаційної кампанії «Права людини поза грою» до Чемпіонату Європи з футболу в Україні.

Створення «ОЗОНу», ініціативи «Євромайдан SOS»

Участь в мобільних моніторингових групах в Криму і на Донбасі. Передача в Міжнародний кримінальний суд подання зі свідотствами про злочини проти людяності, вчинені режимом Януковича під час Євромайдану 2013-2014. Заснування щорічної волонтерської премії. Створення коаліції «Правозахисний порядок денний».

Запуск кампанії «Let My People Go». З’явився формат правозахисних клубів і правозахисних вікендів у регіонах. ЦГС виступив автором ідеї документального фільму «Відторгнення», реалізованого спільно з UKRLIFE.TV. Вихід документального фільму «Євромайдан SOS. Право на гідність». Започаткування групи сприяння російсько-українському правозахисному діалогу.

Започаткована традиція щорічної Правозахисної Неконференції і Національної правозахисної премії. Розробка VR-фільму про підвали, в яких утримують полонених на Донбасі. Проведення інформаційної кампанії «Заручники війни».

Створення Київської школи прав людини. Участь у розробці законопроекту і запуск адвокаційної кампанії за гармонізацію українського кримінального кодексу з міжнародним кримінальним правом. Проведення адвокаційних акцій на захист жертв сексуального насильства під час війни спільно із проектом «Zero Impunity».

Запуск кампанії #SaveOlegSentsov. Розробка концепції другої хвилі судової реформи. Організація міжнародної конференції «Парламентарі за глобальні дії» в Києві.

Початок кампанії #PrisnersVoice. Створення національного круглого столу з релігійних свобод

ЦГС став ініціатором міжнародної акції солідарності #BelarusWatch. Розробка нової стратегії організації.