29.06.2015

ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ПІДТРИМКИ ЗАКОНОПРОЕКТУ 2166 ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ГАРАНТІЇ ДОТРИМАННЯ ПРАВ І СВОБОД ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.

Головам депутатських фракцій

Народним депутатам України

від учасників платформи правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний»

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановні голови депутатських фракцій!

Шановні народні депутати!

Звертаємося до вас із нагальним проханням.

За останніми даними Верховного комісара ООН у справах біженців кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищує 1 мільйон 300 тисяч осіб. Це найбільше внутрішнє переміщення в Європі з часів ІІ Світової війни. Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», № 1706-VII, від 20.10.2014 хоч і є досить прогресивним нормативно-правовим актом, що отримав схвальну оцінку експертів українських та міжнародних організацій, все ж має низку недоліків і містить деякі норми, що не відповідають міжнародним стандартам, а головне – викликам сьогодення.

Тому група народних депутатів разом з представниками правозахисних організацій розробила проект Закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Даний законопроект спрощує та прискорює процедури для внутрішньо переміщених осіб щодо працевлаштування, отримання статусу безробітного, відновлення документів тощо; скасовує невиправдану залежність переселенців від реєстрації місця проживання; поширює гарантії на осіб, які проживали без реєстрації на тимчасово окупованих територіях, а також на осіб без громадянства та іноземних громадян, що мають право постійно проживати на території України.

Законопроект отримав схвальну оцінку  Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, був рекомендований до «прийняття за основу з урахуванням висловлених зауважень» Головним науково-експертним управлінням, згодом був прийнятий у першому читанні та підготовлений до другого.

 

З огляду на те, що ухвалення даного закону має високе соціальне значення, адже від нього залежить становище близько 3% наших співвітчизників, просимо Вас вжити усіх заходів для включення законопроекту №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» до порядку денного та ухвалення протягом наступного  пленарного тижня Верховної Ради України.

 

За додатковою інформацією просимо звертатися до керівника робочої групи з питань захисту прав ВПО та осіб, що проживають на непідконтрольних та окупованих територіях Бориса Захарова, Українська Гельсінська спілка з прав людини за телефоном +380503014408.

 

Довідково: Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу,  аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

 

Крім цього у робочій групі з питань захисту прав ВПО та осіб, що проживають на непідконтрольних та окупованих територіях працюють Центр громадянського просвітництва “Альменда”, Регіональний центр прав людини, Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива” та інші.

Назад
Попередня Наступна
buttons