18.08.2017

Звернення до віце-президента США Майкла Пенса рідних в’язнів Кремля та Євромайдану SOS, який веде кампанію LetMyPeopleGo для їх звільнення

Ми, рідні незаконно ув’язнених громадян України в Росії, окупованому Криму та на Донбасі, а також ініціатива Євромайдан SOS, яка веде кампанію LetMyPeolpeGo для їх звільнення, звертаємося до вас в надії бути почутими.

Вже третій рік ми боремося за звільнення громадян України, які були запроторені у російські тюрми за сфабрикованими кримінальними обвинуваченнями. За цей час їх кількість невпинно зростає, і зараз становить щонайменше 44 людини. Серед них режисер Олег Сенцов, визнаний Міжнародною Амністію в’язнем сумління правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та багато інших.

Репресивне антиекстремістське та антитерористичне законодавство Росії дає широкі можливості для боротьби із інакодумством. Технологія переслідувань досконало відпрацьована. Відразу після арешту до людини застосовується політика ізоляції. До заарештованих місяцями може не допускатися український консул. Обраному родиною незалежному адвокату може бути безпідставно відмовлено у доступі до підзахисного. А до самої людини застосовуватися тортури з метою вибиття зізнавальних свідчень у злочинах, які вона не вчиняла. Має місце і примусове поміщення арештованих в Криму без рішення суду до психіатричної лікарні до 28 діб, де у відсутність їх адвокатів продовжуються допити.

У цьому році окупаційна влада в Криму почала показово арештовувати адвокатів політв’язнів та людей, які носять їм передачі. Це значить, що барометр несвободи на окупованому півострові досяг своєї критичної позначки та вимагає негайної реакції міжнародної спільноти.

На окупованій території Донбасу, яка перебуває під ефективним контролем Російської Федерації у полоні знаходиться щонайменше 128 людей. За Мінськими домовленостями вони мали бути звільнені ще два роки тому. Ці люди не мають жодних правових механізмів для захисту від незаконних збройних формувань. Часто їх утримують в нелюдських умовах та піддають жорстоким катуванням незалежно від статті, віку та стану здоров’я. Навіть міжнародні організації не можуть отримати до них доступ.

Більше року за гратами в Донецьку перебуває відомий вчений-релігієзнавець Ігор Козловський. Досі невідомо місцезнаходження зниклого донецького журналіста Станіслава Асєєва, який писав під псевдонімом Станіслав Васін. У полоні вже півроку знаходяться 5-ть дітей, питання про звільнення яких неодноразово піднімалося на переговорах в Мінську.

США є гарантом Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року, який накладає на країни-підписанти додаткові обов’язки в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії. Ми звертаємо вашу увагу на те, що наші рідні стали прямими жертвами збройної агресії Росії. Єдиний шанс повернути їх додому та зупинити зростання політичних репресій – це посилити міжнародний тиск на Росію, яка демонстративно нехтує принципами міжнародного права.

З огляду на викладене, ми звертаємося до вас із проханням підняти питання перед вищим керівництвом Російської Федерації щодо звільнення щонайменше 44-х людей, які за політичними мотивами опинилися за гратами в Росії та окупованому Криму, а також щонайменше 128 людей, які утримуються в полоні на окупованій території Донбасу, що знаходиться під ефективним контролем Російської Федерації.

Назад
Попередня Наступна