20.10.2021

Звернення до Президента України щодо приєднання України до Міжнародної платформі для Білорусі щодо притягнення винних до відповідальності

Президенту України

В.О. Зеленському

Вул. Банкова 11, м. Київ, 01220

Шановний Володимире Олександровичу!

У березні 2021 року 17 європейських країн, США та Канада створили Міжнародну платформу для Білорусі щодо притягнення винних до відповідальності (International Accountability Platform for Belarus). Це коаліція незалежних правозахисних організацій, що об’єднали свої зусилля для збору, обробки, перевірки та збереження доказів серйозних порушень прав людини, в тому числі катувань, вчинених білоруською владою напередодні президентських виборів 2020 року і в наступний період. Спільна заява 19 держав про створення Міжнародної платформи підписано від імені їхніх урядів.

Сайт платформи: https://iapbelarus.org

Ця надзвичайно важлива ініціатива спрямована на захист прав і свобод громадян сусідньої країни. Політично мотивовані репресії з боку влади Білорусі мають масовий характер. Режим Лукашенка використовує фальсифікацію кримінальних справ, позасудові розправи, тиск на батьків через погрози позбавити їх батьківських прав і інші методи, які прямо заборонені міжнародним законодавством. За даними правозахисного центру Весна 96, в даний час несправедливо знаходяться в ув’язненні більше 800 громадян Білорусі. Десятки тисяч людей були змушені покинути цю країну під загрозою жорстокого політично вмотивованого переслідування. Ці події безпосередньо зачіпають Україну, на території якої може перебувати кілька тисяч емігрантів з Білорусі.

З причин, які незрозумілі для нас, влада України не приєдналася до Міжнародної платформі для Білорусі щодо притягнення винних до відповідальності. Це істотно знижує масштаб розслідування злочинів білоруського режиму. 

Просимо Вас приєднатися до Міжнародної платформі для Білорусі щодо притягнення винних до відповідальності і дати доручення правоохоронним органам України про системне розслідування злочинів режиму Лукашенка проти громадян Білорусі на основі принципу універсальної юрисдикції.

З повагою,

Центр громадянських свобод

Закликаємо приєднатися до звернення, заповнивши форму:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScldPlBHhKUEwWYu0vjFxl66Q0KN6Vm8IURjrR3o8T19rUhfQ/viewform

Назад
Попередня Наступна