09.02.2022

Заява платформи CivilMPlus про підтримку України та запобігання військовій ескалації

На тлі зростаючої військової присутності російських військ уздовж кордону з Україною ми, міжнародна незалежна платформа громадянського суспільства CivilMPlus, місією якої є спільна робота з урегулювання конфлікту на Донбасі, засуджуємо нарощування російської військової присутності поблизу кордонів України, що призводить до політичної дестабілізації.

Ми твердо переконані, що пріоритетом для всіх учасників процесу врегулювання має бути запобігання новій хвилі ескалації конфлікту, насильства та гуманітарній катастрофі в регіоні, відновлення режиму припинення вогню, погодженого в липні 2020 року, захист цивільного населення та збереження шляху до мирного врегулювання конфлікту.

Ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію повернутися до переговорів у Нормандському форматі, підтвердити прихильність виконанню Мінських домовленостей і відмовитися від будь-яких форм військової агресії та гібридних атак. Росія має виконувати свої міжнародні зобов’язання, включаючи Віденський документ ОБСЄ, й відвести війська від кордонів України.

Члени платформи високо оцінюють стриману позицію України з цього питання та відкритість до діалогу, так само як і успіхи в проведенні демократичних реформ для розбудови стійких державних інституцій та активного громадянського суспільства. Ми закликаємо Європейський Союз та країни-члени ЄС і надалі підтримувати Україну на шляху реформ.

Ми закликаємо міжнародну спільноту рішучіше демонструвати свою підтримку територіальної цілісності України, чітко окресливши, що повномасштабний напад на Україну фактично означає атаку на принципи світового правопорядку та матиме серйозні політичні, дипломатичні та економічні наслідки.

Ми закликаємо міжнародну спільноту взяти активну участь у погодженні режиму санкцій проти членів російського уряду та їх найближчого оточення, а також пов’язаних з ними економічних суб’єктів.

Ми просимо держави-члени ЄС, США, Велику Британію, Канаду активніше чинити тиск на керівництво Російської Федерації всіма доступними дипломатичними каналами як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжурядових органів, таких як ОБСЄ та Парламентська асамблея Ради Європи.

Ми закликаємо всі окремі держави посилити своє залучення у врегулювання конфлікту в Україні, зробивши його пріоритетним пунктом у своїх політичних програмах. Відповідно до пунктів, сформульованих у “Дорожній карті” CivilMPlus, ми закликаємо нову урядову коаліцію Німеччини взяти на себе ініціативу та сприяти більш активному діалогу на міжнародному рівні щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

Платформа CivilMPlus закликає міжнародне громадянське суспільство, громадські організації, медіа та журналістів – внести до порядку денного громадського та політичного діалогу загострення на російсько-українському кордоні й можливі гуманітарні та політичні наслідки повномасштабного збройного конфлікту.


Текст заяви необов’язково відображає позицію всіх організацій-членів платформи CivilMPlus.

За додатковою інформацією або з медіа-запитами звертайтеся, будь ласка, до Артема Данильченка, координатора з питань комунікацій – info@civilmplus.org

Незалежна міжнародна платформа громадянського суспільства CivilM+ була створена у 2017 році. До неї входять більше 20 організацій та експертів з України, Нідерландів, Німеччини, Польщі та Франції. В рамках CivilM+ вони роблять свій внесок до мирного врегулювання конфлікту на Донбасі: інформують уряди та громадськість своїх країн про збройний конфлікт на сході України, реалізують проєкти в сферах миротворчості, перехідного правосуддя, діалогу та прав людини.

https://www.facebook.com/civilmplus

Назад
Попередня Наступна
buttons