10.12.2022

Заява до Міжнародного дня прав людини

Центр Громадянських Свобод та Консультативна місія Європейського Союзу

Сьогодні, 10 грудня, ми відзначаємо День прав людини. День, коли ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. Гасло цьогорічного Дня прав людини – “Гідність, свобода і справедливість для всіх” із закликом до дії, що знаменує початок річної кампанії з визнання та вшанування 75-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини.

10 грудня є також останнім днем 16-денної міжнародної кампанії з протидії гендерно-обумовленому насильству. ООН, Європейський Союз, Рада Європи, інші міжнародні організації та тисячі організацій з захисту прав людини і жінок по всьому світу та в Україні закликають до протидії гендерно-обумовленому насильству. У 2022 році ми звертаємо увагу на необхідність покарання за гендерно-обумовлене насильство, зокрема, за сексуальне насильство. Це грубе порушення прав людини.

Загальна декларація прав людини ООН проголошує, що всі люди народжуються вільними та рівноправними. Саме по собі це визначення не забезпечує рівності та справедливості, якщо не будуть знаходитися ті, хто постійно й активно працює для людей та з людьми, щоб допомогти їм реалізувати їхні права.

Активне громадянське суспільство є головним елементом забезпечення прав людини. Особливо це актуально зараз, під час війни, коли ці права постійно порушуються. Сьогодні важко переоцінити невтомну працю правозахисників на тлі жахів російської агресії. Захисники  прав жінок роблять величезний вклад у впровадження стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства та держави.

Правозахисники є головними у просуванні прав людини, демократії та верховенства права. Під час війни вони часто виявляються чи не єдиною силою, що підтримує людей, які страждають від порушень прав людини. Тому ми вітаємо всіх правозахисників з Міжнародним днем прав людини – 2022.

Назад
Попередня Наступна
buttons