11.07.2019

Заява щодо судового засідання у так званій справі «Хізб ут-Тахрір» проти кримських татар

11 липня 2019 року Верховний суд Росії у Москві проведе слухання у справі проти 4 кримських татар, громадян України, обвинувачених у терористичній діяльності. 24 грудня 2018 року суд першої інстанції у Ростові засудив Енвера Мамутова – активіста, який надавав допомогу родичам політв’язнів, до 17 років позбавлення волі; Рустема Абілтарова, Зеврі Абсеїтова і Ремзі Меметова до 9 років позбавлення волі.
Ми розглядаємо цю справу як політично мотивоване переслідування, яке здійснюється окупаційною владо по відношенню до нелояльних верст населення.

Окрім того, сьогодні, 10 липня 2019 року, поліція затримала у Москві сімох кримських татар, які вийшли з пікетом проти переслідування кримських татар за тероризм.

У світлі вищезазначеного ми просимо дипломатичні місії, представників іноземних урядів та міжнародних / регіональних організацій:

Відвідати судове засідання (Верховний суд Російської Федерації, Малий Харитонівський провулок, 12), яке відбудеться 11 липня 2019 року о 09.30, щоб підтримати українських політв’язнів і стати свідком свавілля та відсутності правосуддя.

Ми просимо міжнародні організації та уряди іноземних держав:

Продовжувати чинити тиск на російський уряд, щоб зупинити переслідування кримських татар і, зокрема, активістів Кримської Солідарності;
Засудити використання Росією власного законодавства щодо боротьби з тероризмом та екстремізмом для переслідування правозахисників та активістів громадянського суспільства в окупованому Криму.
Накласти особисті санкції на осіб, які беруть участь у грубих порушеннях прав людини в окупованому Криму.
Посилити галузеві санкції проти Російської Федерації за систематичні грубі порушення прав людини та військові злочини, скоєні в окупованому Криму.

Ми вимагаємо від влади РФ:

Негайно звільнити затриманих кримських татар.
Провести оперативне, ефективне та неупереджене розслідування незаконних затримань та випадків фізичного насильства, вчиненого проти активістів у Криму.
Забезпечити притягнення винних до відповідальності.
Вжити всіх необхідних заходів для запобігання таким нападам у майбутньому.

Детальна інформація:

12 травня 2016 року чотири кримські татари були затримані російською окупаційною владою в Криму. Їх звинуватили в організації (участі в) діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Російській Федерації як терористичній (стаття 205.5 Кримінального кодексу РФ), а також підготовці насильницького захоплення влади організованої групою за попередньою змовою (ст. 35.2; 30.1; 278 Кримінального кодексу РФ). Згідно з українським законодавством, діяльність Хізб ут-Тахрір є законною.

Протягом двох років звинувачені утримувались в СІЗО Сімферополя.

В основу рішення суду першої інстанції в Ростові лягла інформація, надана секретними свідками, експертизи, надані “кишеньковими” експертами, та підроблені докази.

Під час останнього судового засідання Енвер Мамутов виступив із заявою: «Те, що відбувається зі мною і всім кримськотатарським народом, кримськими мусульманами є політично мотивованим переслідуванням за інакомислення. Раніше вони боролися з інакомисленням під приводом війни з ворогами народу. Сьогодні вони використовують тероризм і екстремізм як виправдання, але, як і раніше, звинувачення ґрунтуються на шантажі, неправдивих експертах, неправдивих свідках, підроблених доказах і викривленому тлумаченні слів підсудних».

Назад
Попередня Наступна