Правозахисний план дій для нового парламенту
У нас є план!
1. Ухвалити розроблені Конституційною комісією зміни до розділу II Конституції України про захист прав та основоположних свобод людини та громадянина.
2. Скасувати мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення та ухвалити закон про обіг землі.
3. Продемонструвати готовність України боротися з безкарністю та ратифікувати Римський статут, Стамбульську конвенцію та ухвалити законопроект про воєнних злочинців 9438.
4. Продовжити проведення судової реформи та ухвалити зміни до Кримінального процесуального кодексу щодо суду присяжних.
5. Розпочати реформу Служби безпеки України та позбавити її невластивих функцій, привести її діяльність у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема, розвинути механізм парламентського контролю зі її діяльністю.
6. Внести зміни до адміністративного та кримінального кодексів для вдосконалення механізмів притягнення до відповідальності за дискримінацію та злочини на ґрунті ненависті.
7. Розробити та прийняти закон щодо щорічного звітування правоохоронних органів у парламенті про обсяги та результати застосування слідчо-розшукових дій.
8. Спрямувати законодавче забезпечення пенітенціарної служби на захист позбавлених волі.
9. Ухвалити зміни, які спростять чинну систему реєстрації місця проживання, щоб кожна людина могла легко зареєструвати своє фактичне місце проживання та користуватися правами і послугами, які з цим пов’язані.
10. Ухвалити національну модель перехідного правосуддя та підтримати законопроект «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту», розроблений правозахисними організаціями спільно з Уповноваженим Верховної ради з прав людини.
11. Врегулювати на законодавчому рівні правові статуси та гарантії соціального статусу людей, які незаконно затримані в Росії та окупованому Криму, а також перебувають в полоні на території окупованого Донбасу.
12. Внести зміни до законопроекту про Уповноваженого Верховної ради з прав людини для вдосконалення процедури обрання та посилення гарантій незалежності й повноважень даного інституту, а також запровадити незалежні інститути спеціалізованих омбудсменів (інститут інформаційного комісара та інші).
13. Створити інституційний механізм для постійної співпраці незалежно від політичної кон’юнктури та започаткувати щоквартальні зустрічі парламентських фракцій із Правозахисним порядком денним.