09.12.2019

План спільних дій учасників Круглого столу з релігійної свободи в Україні

02 грудня 2019
1. Постійно обмінюватися інформацією між релігійною і правозахисною спільнотою, а також органами влади, щодо міжнародних заходів, у яких доцільна участь релігійних діячів і правозахисників із метою донесення до міжнародного співтовариства об’єктивної інформації про релігійну ситуацію в Україні, особливо – на окупованих Росією територіях Криму і Донбасу, а також ділитися з іншими учасниками Круглого столу результатами участі у таких заходах (Секретаріат Круглого столу сприяє в такій взаємній комунікації).2. Провести адвокацію рекомендацій двох резолюцій Круглого столу з релігійної свободи в Україні на 26-й Міністерській Раді ОБСЄ у грудні 2019 року та на зимовій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи у січні 2020 року.3. Вивчити наявний досвід системи патронажу релігійних і громадських організацій над родинами полонених та ув’язнених унаслідок російської агресії (душпастирська опіка, психологічна допомога, працевлаштування, відновлення документів, вирішення побутових проблем, тощо). На його підставі зробити пілотний проект на прикладі 10 родин, за результатами якого поширювати найкращі практики патронажу на ширше коло релігійних організацій і родин постраждалих.

4. Створити спільну робочу групу для документування нових випадків переслідування свободи релігії на окупованих Росією українських територіях Криму і Донбасу та оперативного інформування про них міжнародних організацій.

5. Провести у 2020 році презентацію доповіді правозахисних організацій щодо свободи релігії на окупованих українських територіях Криму та Донбасу у Європейському Парламенті та на щорічній конференції ОБСЄ з людського виміру у Варшаві у 2020 році.

6. Підготувати спільне звернення від учасників Круглого столу щодо необхідності виконання положень Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», особливо щодо створення реєстру безвісти зниклих осіб та осіб, постраждалих від російської агресії.

7. Організувати зустрічі з парламентськими фракціями за участі людей, які вийшли з полону, з метою підтримки законопроекту № 0892, спрямованого на встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності та приведення відповідальності за воєнні злочини у відповідність до міжнародного права.

8. Створити реєстр осіб, відповідальних за злочини на грунті релігії на окупованих Росією українських територіях Криму і Донбасу із метою притягнення їх до відповідальності та накладення персональних санкцій урядом України та урядами іноземних держав за зразком Акту Магнітського.

9. Провести майстерню (робочий семінар) по документуванню переслідувань за релігійною ознакою в рамках Національної правозахисної НеКонференції 11 грудня 2019 року в Києві.

10. Запланувати проведення наступного засідання Круглого столу з релігійної свободи за участі представників різних депутатських фракцій Верховної Ради України (орієнтовно – лютий 2020 року).

План спільних дій складено за результатами третього засідання Круглого столу з релігійної свободи в Україні, який відбувся 18 листопада 2019 року у Києві.

“Проект підготовлений за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини”

Назад
Попередня Наступна
buttons