19.05.2022

“Трибунал для Путіна”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії” (стисла назва “Трибунал для Путіна”) була створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022 року.

Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів за Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, що стали об’єктом нападу.

Ініціатива активно працює на міжнародному рівні, щоб використати чинні механізми  ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС та Міжнародного кримінального суді для зупинення злочинів і покарання винних.

Унікальність ініціативи полягає у тому, що її методологія документування дозволяє майже поденно відтворити хронологію вчинення воєнних злочинів, починаючи з 24 лютого, використовуючи принцип зуму (від області до найменшого населеного пункту).

Наразі це єдина ініціатива, яка побудувала роботу сітки на базі регіональних організацій, кожна з яких відповідає за конкретну область та до початку повномасштабного вторгнення працювала там роками.

Учасники ініціативи:
Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛХарківська правозахисна група (ХПГ)Truth HoundsЛа Страда-Україна/La Strada-UkraineEnvironment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ)Молода Просвіта Прикарпаття / Moloda Prosvita PrykarpattiaЧугуївська правозахисна групаПівнічна правозахисна групаЧеркаський правозахисний центрФонд милосердя та здоров’яХерсонська обласна організація Комітету виборців України“Територія успіху”Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”Громадська організація МАRТОсвітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in ChernihivГО “Подiльська правова лiга”Правозахисна Група “СIЧ”Центр правових та політичних досліджень “СІМ”Громадська організація “Бахмат”

Назад
Попередня Наступна
buttons