Студенти підтримали Новорічний марафон листів для українських в’язнів у Росії і Криму
22 грудня в Інституті журналістики Університету Грінченка студенти та викладачі підтримали Новорічний марафон листів для українських в’язнів у Росії і Криму.
Студенти-журналісти разом з кураторами підготували та підписали листівки на підтримку українців, яких незаконно утримує влада Російської Федерації.
У списку ув’язнених близько 40 осіб з усієї України. Тому не дивно, що майбутні майстри слова знаходили серед них своїх земляків. Так, студентка 2 курсу Інституту журналістики Єлизавета у своєму листі звернулася до співвітчизника Євгенія Панова, який так само як і вона родом з міста Енергодар (Запорізька область). Євгеній Панов звинувачений у диверсії проти РФ та був затриманий на Кримському півострові і тепер перебуває у Лефортовському СІЗО в Москві. У листівці студентка висловила слова підтримки і нагадала, що про своїх земляків не забувають і їх чекають у рідній стороні.
Також, багато листівок було адресовано кореспонденту агенції «Укрінформ» Роману Сущенку, якого російське ФСБ затримало за нібито «шпигунську акцію».
Офіційне відкриття Новорічного марафону листів для українських в’язнів у Росії і Криму відбулося 21 грудня у Києві в кадетському корпусі ліцею-інтернату № 23. Про це повідомляє інформаційне агентство «Укрінформ».
Відправити листи у рамках цієї акції до українських політв’язнів можна буде до 13 січня. Перелік імен та адрес можна знайти за посиланням.
Проект було започатковано громадською ініціативою Євромайдан SOS та партнерами в рамках кампанії LetMyPeopleGo.
Підтримати цей марафон можна, самостійно написавши та відправивши листа комусь із ув’язнених. Надсилати фотографії листів можна за адресою lmpg.ukraine@gmail.com. Навіть якщо адміністрації в’язниць їх не пропустять, родичі ув’язнених зможуть показати їм ці фотографії та розповісти, що про них пам’ятають і чекають.
Інструкції щодо підписання листівок політв’язням:
1) Листи мають бути написані російською мовою;
2) Текст повинен бути політично нейтральним;
3) На конверті важливо вказувати рік народження і повне ПІБ в’язня;
4) Крім того, якщо ви хочете, аби адресат вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо ви не чекаєте на відповідь, все одно папір і конверти стануть їм у пригоді – у в’язниці навіть вони в дефіциті.
Матеріал опубліковано 22.12.2016: http://ij.kubg.edu.ua/pro-instytut/news/podiji/330-studenty-pidtrymaly-novorichnyi-marafon-lystiv-dlia-ukrainskykh-v-iazniv.html