25.11.2024

«Хоч нас і розділяє географія, ми близькі через досвід боротьби за свободу». Олександра Матвійчук розказала про російські воєнні злочини під час лекції в Південній Африці

З 20 до 24 листопада тривав перший візит голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук до Південно-Африканської республіки. Саме в цей час в найбільшому місті країни тривала 12-та глобальна асамблея Глобального руху за демократію (World Movement for Democracy, США). Темою асамблеї стало «Оновлення демократії: рефлексія, стійкість, інновації».

Олександра Матвійчук долучилась до роботи форуму, представивши в форматі зустрічей, дискусій та інтерв’ю український досвід життя в умовах тривалої війни, документування російських воєнних злочинів й протистояння потужній російській пропаганді планетарного рівня.

21 листопада, в День пам’яті жертв голодоморів в Україні, Олександра зі сцени Фундації імені Дезмонда й Леї Туту (The Desmond & Leah Tutu Foundation) звернулась до присутніх з Лекцією миру. Правозахисниця почала свій виступ з хвилини мовчання за мільйонами українців, які загинули від голоду.

«Зізнаюся, я хвилювалася, бо люди у Південній Африці далекі від наших реалій. Але, хоч нас і розділяє географія, ми близькі через досвід боротьби за свободу. Тому я нагадала слова Нобелівського лауреата Десмонда Туту: “Якщо ви залишаєтеся нейтральними до несправедливості, то ви обрали бік гнобителя”», — ділиться Олександра. 

Лавреат Нобелівської премії миру (1984) та основоположник південноафриканської боротьби проти апартеїду та соціальної нерівності, Дезмонд Туту, зіграв ключову роль в боротьбі за права чорного населення. Традиції Лекцій миру в Південній Африці багато років. У 1959-му першим з такою лекцією виступив Далай Лама.

Назад
Попередня
buttons