18.05.2020

Правозахисники: Поліцейські порушили міжнародні стандарти та законодавство України під час нападу на Кутєпова

Представники підрозділу патрульної поліції ТОР порушили міжнародні стандарти та законодавство України під час інциденту з перешкоджанням роботі журналіста Громадського телебачення Богдана Кутєпова.
 
Про це повідомляє група громадського спостереження OZON, яка опікується контролем за діями поліції та інших органів влади.

 
Як зауважують правозахисники, йдеться про міжнародні стандарти роботи поліції, а саме Спецдоповідь ОБСЄ щодо питань роботи ЗМІ під час мирних зборів, які є актуальними й для України. Зокрема, положення про те, що представники правоохоронних органів не мають перешкоджати або заважати роботі журналістів під час проведення масових демонстрацій.
 
Крім того, журналісти мають право розраховувати на поважне і стримане ставлення з боку поліції. Водночас монітори ініціативи зазначають, що представники ТОР УПП у місті Києві  під час несення служби вживають нецензурну лайку та погрози щодо журналістів, а також застосовують фізичний вплив. Правозахисники стверджують, що його пропорційність “є вкрай сумнівною в цій ситуації”.
 
Погрози з боку поліцейського “розбити камеру”, які були зафіксовані на відео, також описані OZON як неприпустимі:

“Умисні дії конфіскації, пошкодження або псування журналістської апаратури з метою обмеження передачі інформації є кримінальним злочином, і винні мають нести відповідальність за свої дії відповідно до закону”.

 

Монітори також додають, що стурбовані реакцією речника Міністерства внутрішніх справ Артема Шевченка, який заявив, що, “знаючи Богдана Кутєпова, нічого не може сказати, окрім того, що треба точно детально з’ясувати всі обставини пригоди”.

 
Правозахисники наголошують, що в разі неправомірних дій з боку поліції оперативна та адекватна реакція вищого поліцейського керівництва необхідна, щоб забезпечити неможливість повторення в майбутньому:

“Патрульна поліція Києва вже заявила про початок службового розслідування. Тим не менш безкарність за перешкоджання журналістській діяльності, зокрема роботі ЗМІ під час мирних зібрань, є тенденцією в Україні”.

 

Нагадаємо, що 29 квітня поліцейські в Києві напали на журналістів Громадського Богдана Кутєпова та Микиту Мекензіна. Через інцидент Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу.
 
В ОБСЄ також закликали розслідувати напад на журналіста.

Назад
Попередня Наступна
buttons