13.02.2023

МАРІАНО ГАРСІЯ КАЛАТАЮД

Маріано Гарсія Калатаюд – волонтер, громадянин Іспанії. Окупанти викрали його 19 березня в Херсоні. Чоловік з 2014 проживав в Україні й постійно волонтерив, зокрема возив продукти та речі в «сіру зону»

«Він займає чітку проукраїнську позицію. Він — валенсієць і все робить з особливою пристрастю, на всі 100%», — описує Маріо його цивільна дружина Тетяна.

Вона згадує: коли окупували Херсон, Маріо відкрито у перших рядах ходив на проукраїнські мітинги, підтримував херсонців, чим тільки міг.

Чоловіка забрали під воротами дому: двоє невідомих у цивільному та балаклавах вдарили Маріо в живіт та посадили у темно-синій бус без номерів. Для місцевих ця автівка добре знайома – в ній перевозили викрадених цивільних осіб.

Відтоді Тетяна пробує хоч щось дізнатися про чоловіка, але стверджує, що навколо Маріо інформаційна блокада. Жінка кілька раз ходила до окупантів і спілкувалася з охоронцями ізолятора, але ті тільки опускали очі, коли чули, кого вона шукає. А згодом, розповідає Тетяна, коли вона прийшла в ОДА, один з окупантів згадав чоловіка на ім’я Маріо. Російський військовий сказав, що він найманець і фінансував тероризм, адже возив продукти українським військовим.

Про Маріо говорили на рівні Мадриду і Москви, та Росія вперто не хоче визнавати його утримання. За останніми даними правозахисників, його утримують в СІЗО Сімферополя. Водночас російські силовики це заперечують.

Назад
Попередня Наступна
buttons