«Важливо вивчати контекст та використовувати внутрішні приклади». Олександра Романцова під час конференції «Російська індоктринація та депортація українських дітей: як відновити правосуддя?»

2 квітня виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова взяла участь у конференції на тему «Російська індоктринація та депортація українських дітей: як відновити правосуддя?», що була організована Реконінґ проджект за підтримки Міністерства закордонних справ Швеції.
У межах конференції відбулася низка панельних дискусій, в яких взяли участь експерти з правових та безпекових питань та правозахисники, щоб обговорити найважливіші питання, зокрема злочини проти дітей під час війни, механізми притягнення Росії до відповідальності та стратегії протидії дезінформації. Олександра Романцова взяла слово під час панельної дискусії «Як комунікувати з іноземною аудиторією? Медійній досвід та соціологічні дані з вразливих до дезінформації аудиторій», де разом з нею виступили: головний редактор «Реконінґ проджект» Пітер Померанцев, співзасновниця Міжнародного центру української перемоги Ганна Гопко, старший аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Віхров. Модератором став координатор медіа-партнерств «Реконінґ проджект» Михайло Штекель.

«Розповідала про наш досвід щодо воєнних злочинів, вчинених проти українських дітей, зокрема, про нелегальне чи насильницьке переміщення їх на територію РФ. Говорили про нюанси щодо того, як розповідати про це в різних країнах з різним досвідом. В деяких з них історія злочинів проти дітей така масивна, що їх складно вразити нашими цифрами або віком дітей, що страждають. Тому важливо вивчати контекст та використовувати внутрішні приклади, щоб пояснити, наскільки це критична ситуація не тільки для України, а й для всього с віту. І наскільки прецеденти цих злочинів можуть повпливати на будь-яку країну.
Тому ми ділилися досвідом роботи з цією темою в Скандинавії, в країнах Африки, Америки та європейських. І в усіх інших місцях, де нам потрібні партнери і співучасники впливу на цю систему, щоб повернути українських дітей, забезпечити їм реабілітацію та реінтеграцію. І зменшити кількість потенційних злочинів через регресію РФ. Різні ГО включаються в цю тему і намагаються активно взаємодіяти з партнерами за кордоном, тому така інформація допомагає їм уникнути помилок і використовувати кращі практики», — зазначає Олександра Романцова.
Крім того, на події відбулася презентація документального фільму «Вкрадені Олешки: як Росія депортувала дітей», більше про який розказала продюсерка стрічки Ірина Кипоренко.