27.02.2023

Валентин Вигівський

Валентин Вигівський – активіст Євромайдану, учасник Революції Гідності, підприємець.

15 грудня 2015 року Валентина засудили на закритому судовому засіданні Московського обласного суда у місті Красногорськ до 11 років колонії суворого режиму за ст. 276 КК РФ (шпигунство). Згідно з несекретною частиною вироку Валентина звинуватили у «збиранні та зберіганні з метою передачі представникові військового аташату КНР в Бельгії за грошову винагороду відомостей, що становлять державну таємницю, ‒ конструкторську та іншу технічну документацію авіадвигуна бойової авіації (117с)».

Валентин Вигівський народився 3 серпня 1983 року в Прип’яті Київської області. Після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році переїхав з родиною до Києва. Закінчив факультет електроніки Київського політехнічного інституту, мав власний невеликий бізнес, пов’язаний з ремонтом автомобілів. Захоплювався авіацією.

17 вересня 2014 року Валентин на один день поїхав до Криму, сказавши рідним, що вирушає на виставку авіації. Він мав зворотній квиток і ночувати на півострові не планував. Насправді Валентин мав зустрітися там зі знайомою, яка тоді працювала в авіаційному конструкторському бюро та належала до кола любителів авіації. Вона потребувала фінансової допомоги на лікування дідуся, тому він віз їй зібрані кошти. 

18 вересня в одному із закладів Сімферополя Валентина затримали представники окупаційних правоохоронних органів.

Потім українця перевезли до СІЗО «Лефортово» у Москві, з якого вивозили в ліс з мішком на голові та імітували розстріл біля викопаної ями.  

Судові засідання проводили в закритому режимі, взявши з адвоката Іллі Новикова підписку про нерозголошення. Протягом п’яти років поспіль Валентина утримують в приміщенні камерного типу колонії.

Неодружений, має сина.

Місце утримання: виправна колонія № 11 в Кіровській області. 

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Назад
Наступна
buttons