Польова робота на Донбасі. Березень, 2017

Протягом війни на Донбасі Коаліція правозахисних організацій “Справедливість заради миру на Донбасі” оновлюють унікальну базу даних, яка зараз має понад 7 тисяч справ про катування, позасудові страти та зниклих безвісти. Правозахисники впевнені, що розроблена в Британії база Memex Patriarch – це потужний внесок у майбутні розслідування та встановлення правосуддя.

Спікери:
– Олександра Матвійчук – голова правління ГО «Центр громадянських свобод», авторка ряду доповідей про порушення прав людини під час Революції Гідності, а також під час окупації Криму та війни на Донбасі, що в т.ч. були направлені до Міжнародного кримінального суду
– Євген Захаров – директор Харківської правозахисної групи
– Володимир Яворський (Центр громадянських свобод)
– Геннадій Щербак – луганчанин, батько п’ятьох дітей, керівник організації “Мирний берег”. З початком війни на Донбасі через загрозу життю змушений був покинути свій рідний дім та бізнес.
Тривалий час на волонтерських засадах, збирав інформацію про катування, позасудові страти, зниклих безвісти тощо. Створив унікальну, безпрецедентну базу даних про порушення прав людини в умовах війни на Донбасі, яка нараховує більше 7000 тисяч справ.

Модератор:
– Ольга Сніцарчук – журналістка та ведуча 5-го каналу

Матеріал розміщений на сайті «Громадський простір» 18.03.2017: http://www.prostir.ua/2017/03/polova-robota-na-donbasi/

Поділитися