ЖУРНАЛІСТИ І ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАКЛИКАЮТЬ ВЛАДУ НЕ ЗВОДИТИ РАХУНКИ З ЖУРНАЛІСТАМИ ЗА «НЕЗРУЧНУ» ІНФОРМАЦІЮ

Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка та інші медійні і громадські організації висловлюють глибоке занепокоєння намірами владних структур покарати журналіста за незручну для себе інформацію. Йдеться про те, що Державний концерн «Укроборонпром» та Міністерство оборони України подали судовий позов на тижневик «Дзеркало тижня. Україна», автора тижневика Дмитра Менделєєва та активіста-волонтера батальйону «Азов» Світлану Зварич.

Крім того, президент України Петро Порошенко дав доручення Генеральному прокурору Віталію Яремі «у разі підтвердження наявності складу злочину за ознакою підриву обороноздатності держави, притягнути до відповідальності автора статті про продаж зброї та військового майна, яку було викладено на сайті інтернет-видання «Дзеркало тижня». Така реакція викликана матеріалом про зловживання під час торгівлі зброєю. Представників влади не зупинило навіть те, що у своїх висновках автор статті не був голослівним, а посилався на документи.

Ми наголошуємо, що прагнення покарати журналіста – це повернення до тоталітарної політичної культури. Нагадуємо, що Віктор Янукович, намагаючись встановити авторитарний режим, прагнув запровадити кримінальне покарання для журналістів. Але бурхлива реакція журналістської спільноти і громадянського суспільства змусила тодішню владну команду відступитися.

Ми підкреслюємо, що поширення суспільно-важливої інформації – є невід`ємною складовою демократичного суспільства. Політики, урядовці, державні структури і підприємства є максимально відкритими до критики суспільства і журналістів і зобов’язані звітувати не тільки за свою діяльність, але й реагувати на критику у медіа, караючи корупціонерів, а не журналістів.

Ми також наголошуємо, що ні економічна криза, ні війна, яку не оголошено, не можуть бути причиною для приховування від суспільства інформації про зловживання з боку чиновників.

Ми закликаємо президента Петра Порошенка і керівництво двох вищезгаданих державних структур провести належне розслідування зловживань, викритих журналістами і відмовитися від прагнення покарати журналіста та припинити свої наміри тиснути на свободу слова в Україні.

Національна спілка журналістів України

Незалежна медіа-профспілка України

Рух «Стоп цезурі!»

Телекритика

Інстут Масової Інформації

Громадська організація «Центр UA»

Громадська організація «Центр Громадянських Свобод»

Поділитися