Декан педуніверситету стверджує, що ЛГБТ “потрібна нова кров і плоть”: правозахисники вимагають її звільнення

Минулого тижня Громадське ТВ опублікувало інтерв’ю з Ганною Турчиновою. В ньому пані Турчинова вдалася до антиконституційних, ксенофобних та антинаукових тверджень. Своїми висловлюваннями вона порушує засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності.

Ми, представники правозахисних організацій України, висловлюємо своє обурення заявами декана факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П. Драгоманова Ганни Турчинової. Ми переконані, що особа, відповідальна за освіту майбутніх педагогів, повинна розуміти наслідки поширення дискримінаційної риторики та поважати людську гідність та цінності прав людини, аби мати змогу виховувати у студентах повагу до Конституції та законів України, зокрема, “Про освіту” та “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

Ми звертаємося:

– до ректора університету імені М.П. Драгоманова, професора Віктор Андрущенко — з вимогою застосувати до декана факультету природничо-географічної освіти та екології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Ганни Турчинової дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення;

– до Державна служба якості освіти — з проханням здійснити у межах повноважень, передбачених законом, державний нагляд (контроль) за діяльністю Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова щодо дотримання вимог законодавства про освіту (в частині, що стосується висловлених деканом факультету природничо-географічної освіти та екології Ганни Турчинової ксенофобних, гомофобних, дискримінаційних, антинаукових та таких, що суперечать Конституції та законам України, тез).

Повний текст звернення вже підписали більше 10 правозахисних організацій. Заява та подробиці інтерв’ю читайте в матеріалі.

Поділитися