32 ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДПИСАЛИ ЗАЯВУ ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ПОВНОВАЖЕНЬ ТСК.

“6 листопада 2018 року на вимогу громадянського суспільства була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів з терміном діяльності 3 місяці.
За цей час комісією було направлено запити в правоохоронні органи України щодо 55 нападів на громадських активістів, заслухано ряд правоохоронців, проведено 2 виїзних засідання в Херсоні та Одесі. Це призвело до певних зрушень у розслідуваннях.
Але цього недостатньо.

Правоохоронцями в більшості справ й досі не встановлено і не названо жодного замовника цих нападів. В частині справ ми спостерігаємо відвертий саботаж розслідування, а деякі вже закриті залишаються не розкритими.

Зокрема 28 грудня 2018 року правоохоронці закрили кримінальне провадження про вбивство Миколи Бичка – екоактивіста з селища Есхар Чугуївського району Харківської області. 15 січня до ТСК звернулися громадські організації Харківщини з вимогою провести виїзне засідання в Харкові щодо нападів на місцевих активістів.

На жаль, ТСК не встигла це зробити до закінчення свого терміну діяльності.
ТСК не підміняє собою слідство, але це єдина можливість парламентського контролю з боку різних фракцій задля уникнення політизації справ нападів на громадських активістів. Тримісячний строк не є достатнім, щоб ТСК виконала покладене на неї завдання розібратися з реальними причинами нападів на активістів та надати всебічну допомогу у розслідуванні цих справ і притягненні винних до відповідальності. Замовники цих нападів досі залишаються на свободі.

У зв’язку з викладеним вище, вимагаємо від голів депутатських фракцій Верховної ради України продовжити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів”.

АвтоМайдан – AutoMaidan
Правозахисна Ініціатива
Центр інформації про права людини
Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод
ГО “Ла Страда-Україна”
Рух “Визволення”
Восток SOS
НГО Небайдужі
МОСТ
Медійна ініціатива за права людини
ДІЯ
Лабораторія законодавчих ініціатив/Agency for Legislative Initiatives
Українська школа політичних студій/Ukrainian school of political studies
Рух ЧЕСНО
Центр Політико-Правових Досліджень
СИЛА ЛЮДЕЙ Одесса
Молодь Демократичного Альянсу – Одеса
Харківський антикорупційний центр
ЦеГрІн Одеса
Центр Громадянських Ініціатив ТАВРІЯ
NGO Centre UA
ОПІРОРГ
Севастопольська міська організація Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив»
Цегрін Тіра
Фундація “Відкритий діалог”
Харківська правозахисна група (ХПГ)
Проти КоРуПЦіЇ
ГО «Сила Громади м. Кам’янське»
Центр Експертизи Політики
БО «Фонд друзів дітей»
Освітньо-аналітичний центр розвитку громад

Поділитися