26.09.2017

Якщо «зіллємо» реформу суду, то Майдан, і життя, які втрачаємо на Сході, в Криму — все даремно, — Титич

25 вересня Вища рада правосуддя завершила співбесіди з кандидатами до нового Верховного Суду. Результати коментує співкоординатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич

Незабаром Вища рада правосуддя оголосить імена 120-ти кандидатів, яких буде призначено суддями нового Верховного Суду. Говоримо про це з гостем ефіру – Віталієм Титичем, співкоординаторм Громадської ради доброчесності.

Любомир Ференс: Зі 120-ти кандидатів, яких Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала до обрання суддями нового Верховного суду, 30, а це 25%, не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики за висновком Громадської ради доброчесності. Чому?

Віталій Титич: Ми досліджували відповідність критеріям доброчесності та професійної етики, і за результатами нашої дев’ятимісячної роботи ми надали цілий перелік висновків, яких значно більше, ніж цих кандидатів, що потрапили в цю 120-ку, і на нашу обґрунтовану думку — ці люди не відповідають тим критеріям, які встановлені для таких випадків.

Любомир Ференс: Тобто Вища кваліфікаційна комісія суддів не мала рекомендувати Вищій раді правосуддя?

Віталій Титич: Вища кваліфікаційна комісія мала розглянути наші висновки, і або їх сприйняти, або відхилити – як вони і зробили, в даному випадку, але єдина засторога в цьому, що станом на сьогодні ми досі не знаємо, йде третій місяць з моменту подолання, так би мовити, цих висновків, і ми не бачимо ні аргументів, ні мотивації, якими ці висновки були подолані, і для нас, як і для громадян, які слідкують за цим процесом, залишається відкритим питання: чому ці громадяни рекомендовані ВВКС до призначення суддями Верховного суду?

Анастасія Багаліка: Коли будуть висновки Вищої ради правосуддя? Вранці?

Віталій Титич: Думаю, ні. Йде процес з’ясування кого ж таки віддадуть на поталу громадськості, хто буде тією жертвою.

Любомир Ференс:  Давайте нагадаємо, на який термін призначаються судді нового Верховного Суду?

Віталій Титич: Довічно. Це зараз найголовніша подія в історії України, і така нульова активність громадян…вони не розуміють. Ясно, що зараз гібридна війна, увага відволікається, але це найважливіша подія в нашому житті, взагалі пост-майданівська подія номер один, тому що формуванням судів все вирішується. У нас не було суду, і тому відбулось те, що відбулось – події Майдану, ми втратили території, ми втрачали і втрачаємо людей — це очевидні речі. Тому цю подію треба відстояти до кінця. Якщо ми її «зіллємо» так, як «злили реформування прокуратури, поліції і все інше, то можна вважати, що Майдан, і життя, які ми втрачаємо на Сході і в Криму – все даремно.

Повну версію розмови слухайте на сайті Громадського Радіо.

Джерело, 26/09/2017

Назад
Попередня Наступна
buttons