Правозахисний клуб | Транзит змін: Як події в одній країні впливають на долю іншої?

Вчора у Києві відбувся правозахисний клуб платформи «Правозахисний порядок денний» на тему «Транзит змін: Як події в одній країні впливають на долю іншої?».


Основну увагу під час обговорення було приділено питанню глибокої кризи, кризи прав людини та політичної визначеності, яку називають наймасштабнішою із часів холодної війни. Вона розгортається в умовах глобалізації, тобто досить сильної взаємозалежності держав одна від одної.


Події в одній країні давно вже не обмежуються національними кордонами, а зумовлюють ланцюгову реакцію в ряді інших країнах регіону ОБСЄ. Помаранчева революція в Україні призвела до прискореного наступу на громадянське суспільство в Росії, інсценування історії про “шпигунський камінь” та появу законодавства про “іноземних агентів”.

Наші спікери зійшлис на тому, що проблеми, із якими ми зіштовхнулися в Україні, є безпосереднім відображенням серйозних викликів на рівні цілого регіону. Авторитарні та популістські режими успішно кооперуються між собою та запозичують успішні репресивні “ноу-хау”. Так, видозмінений російський закон “про іноземних агентів” минулого року став реальністю для Угорщини.

Поділитися