24.07.2018

Дискусія експертів: Права людини у формальній та неформальній освіті в Україні

Права людини в Україні частіше за все залишаються вивіскою української держави, за якою приховано не зовсім привабливий фасад.

У суспільстві продовжує домінувати тоталітарний підхід, за яким права людини підміняються популярними політичними визначеннями та гаслами.

Суспільство радикалізується, формується соціальна відчуженість громадян, яка створює не сприятливі умови для розвитку потенціалу особистості та соціуму загалом. Людина виступає засобом, а не ціллю діяльності держави.

Для розуміння сутності прав людини потрібно засвоїти, що людина – ціль, а не засіб.
Чи розуміє звичайний громадянин це? Чи варто прищеплювати людські цінності з дитинства та бути готовими до боротьби за цілі?Ми спробуємо заглибись у ці питання та зрозуміти як створити умови для формування правосвідомого суспільства.

Спікери:

Andrey Yurov AY – соціальний філософ, правозахисник, поет, експерт Ради Європи і Московської Гельсінкської Групи (МГГ), співавтор концепції гуманітарного антифашизму. Входить до Ради Громадянської ініціативи для ОБСЄ, керує Міжнародною школою прав людини і громадянських дій.

Serhiy Burov – правозахисник,експерт УГСПЛ, монітор Національного превентивного механізму, член ГО «Март», директор Освітнього дому прав людини в Чернігові, експерт національного соціологічного дослідження «Що українці знають і думають про права людини”.

Лариса Самсонова – Генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Модерує:
Olexandra Matviychuk – Голова правління Центру громадянських свобод

 

Назад
Попередня Наступна
buttons