Діяльність

Центр Громадянських Свобод координує такі ініціативи:

Група громадського спостереження ОЗОН є добровільним об’єднанням активних громадян, які здійснюють громадський контроль за правоохоронними органами, судами та органами місцевого самоврядування. Об’єктивний і неупереджений моніторинг судових процесів у різних областях України, фіксація системних порушень національного законодавства та міжнародних стандартів у галузі прав людини, формування і просування рекомендацій з метою усунення виявлених системних проблем,- є пріоритетними завданнями ОЗОНу. Активісти ОЗОН проводили моніторинг мирних зібрань і судових засідань під час Євромайдану і надалі продовжують спостереження за перебігом розслідування і судовими засіданнями в цих справах. З початку збройного конфлікту на сході України, активісти ОЗОНу провадять моніторинг відкритих судів над обвинуваченими в «сепаратизмі» для оцінки їх відповідності стандартам справедливого судочинства.

 

Громадська ініціатива Євромайдан SOS є самостійною організованою групою активістів у галузі прав людини, активістів громадянського суспільства, юристів, журналістів та інших небайдужих людей різних професій, яка була створена у відповідь на незаконні дії влади, що стосуються розгону мирної акції в ніч на 30 листопада 2013 на Майдані Незалежності. Оперативне надання юридичної допомоги постраждалим учасникам Євромайдану в Києві і в інших містах країни, а також збір та аналіз інформації для захисту мирних учасників протесту і забезпечення проміжної оцінки розвитку ситуації стало метою діяльності громадської ініціативи Євромайдан SOS. На даний момент факти, які були записані в рамках Ініціативи під час подій на Майдані, стали основою для звернення до Міжнародного кримінального суду за оцінкою злочинних дій уряду під час мирної акції протесту на Майдані. Тепер волонтери ініціативи займаються в документуванням порушень прав людини в Криму і військових злочинів на сході України.

 

Платформа «Правозахисний Порядок Денний» –  неформальна коаліція правозахисних організацій, які працюють у сфері моніторингу, аналізу та розвитку законодавства у відповідності до основних принципів прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS. Крім цього у робочій групі з питань захисту прав людини на окупованих та непідконтрольних територіях, а також ВПО працюють Центр громадянської просвіти “Альменда”, Регіональний центр прав людини, Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива” та інші. У центрі уваги цієї платформи лежить реформа правоохоронних органів, суду, прокуратури у відповідності до  міжнародних стандартів у галузі прав людини.

 

Кампанія LetMyPeopleGo була ініційована Євромайдан SOS для захисту усіх ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму. Кампанія ставить за мету звільнення всіх людей зі списку LetMyPeopleGo та контролює дотримання основоположних прав заручників Кремля, серед яких, свобода від тортур, право на вільний доступ адвоката, надання медичної допомоги тощо. Кампанію підтримали цілий ряд організацій в Україні та поза її межами. На даний момент кампанія опікується долею 14 ув’язнених на території Росії та 15 ув’язнених в окупованому Криму.

Поділитися